DENIOS Sp z.o.o
ul. Słoneczna 26
05-816 Michałowice

Tel.: 22 279 40 00
Fax: 22 279 40 01
E-Mail: info@denios.pl
Internet: www.denios.pl

Odzież ochronna

(26 artykuł w 53 wersjach)

Odzież ochronna zabezpiecza całe ciało przed możliwością kontaktu z chemikaliami. Chroni także przed zanieczyszczeniem, takie jak malowanie lub podczas prac w farmacji lub w laboratorium.

Filtr
Sortierung
26 z 26 produktów
Kombinezon ochronny do chemikaliów CoverChem Plus, typ 3, 4, 5, 6
3 dostępnych wariantów
od 184,00 zł bez VAT
Fartuchy polipropylenowe
3 dostępnych wariantów
od 48,00 zł bez VAT
Dzielimy się z Tobą naszą wiedzą!
DENIOS Academy

Zapraszamy do skorzystania z wiedzy naszych ekspertów podczas szkoleń otwartych lub indywidualnych w siedzibie klienta lub w formie online.

Wiedza na ten temat

Ładowanie ...

Odzież ochronna od DENIOS

Jaka odzież ochronna jest mi potrzebna?

Środki ochrony indywidualnej (ŚOI) chronią przed zranieniem, materiałami niebezpiecznymi, zanieczyszczeniami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Potencjał zagrożenia, a tym samym konieczna odzież ochronna, bywają różne, w zależności od dziedziny zastosowania i użytego materiału.

Proste środki, jak czepki na głowę, fartuchy jednorazowe i ochraniacze na buty mają głównie na celu ochronę przed zabrudzeniem, ale nie chronią przed chemikaliami ani innymi cieczami. Dlatego należą one do ŚOI kategorii I+II.

Ubrania ochronne do chemikaliów należą do ŚOI kategorii III, stosowanych w przypadku wysokiego ryzyka dla pracownika. Umożliwiają one pracę także w otoczeniu skażonym chemicznie. Jeśli stosowane jest ubranie ochronne do chemikaliów, to powinno się chronić także oczy i usta zakładając olulary i maskę ochronną.

Dodatkowo znajdą Państwo w naszym sklepie także oryginalne fartuchy Guttasyn, zapewniające skuteczną ochronę przed chemikaliami i wilgocią.

Ale odzież ochronna chroni nie tylko pracowników, także wytwarzane produkty. Czepek ochronny jest stosowany także wtedy, gdy obrabiany materiał nie może być zanieczyszczony opadającymi przez nieuwagę włosami albo łupieżem.

Na co muszę zwracać uwagę w kombinezonie ochronnym?

Musi być pewność, że ubranie ochronne jest odporne na stosowane materiały. Informacje znajdą Państwo na liście odporności. Trzeba również brać pod uwagę inne stany skupienia i silne wahania temperatury. Przy wysokich temperaturach w strefie roboczej konieczne jest ewentualnie dodatkowe chłodzenie w kombinezonie ochronnym, żeby noszący go nie uległ przegrzaniu. Może je zapewnić kamizelka chłodząca albo system wentylacji kombinezonu.

I wreszcie w trakcie stosowania należy zwrócić uwagę, żeby kombinezon nie został uszkodzony o ostre krawędzie przedmiotów i nie doszło do skażenia noszącego go. Dlatego stale należy sprawdzać przed i po użyciu ubrania, czy jest nienaruszone.

Zaloguj
Chętnie pomożemy!

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.

Pon - Czw: 8:00 - 17:00 | pt 8:00 - 16:00