DENIOS Sp z.o.o
ul. Słoneczna 26
05-816 Michałowice

Tel.: 22 279 40 00
Fax: 22 279 40 01
E-Mail: info@denios.pl
Internet: www.denios.pl

Ochrona przed upadkiem

(19 artykuł w 19 wersjach)

Szczególnie na dużych wysokościach lub głębokościach, praca wymaga odpowiedniego sprzętu ochronnego. Ochrona przed upadkiem, sprzęt asekuracyjny wysokościowy, wciągarka lub kompletne zestawy części zapasowych pokryją wszystkie potrzeby.

Filtr
Sortierung
19 z 19 produktów
Dzielimy się z Tobą naszą wiedzą!
DENIOS Academy

Zapraszamy do skorzystania z wiedzy naszych ekspertów podczas szkoleń otwartych lub indywidualnych w siedzibie klienta lub w formie online.

Właściwe zabezpieczenie przed wypadkami

Środki ochrony indywidualnej przed upadkiem z wysokości

Zabezpieczenie przed upadkiem jest to „urządzenie działające w sposób wymuszony, które zapobiega upadkowi z wysokości również bez świadomego współdziałania zatrudnionych”. W rankingu koniecznych działań ochronnych na pierwszym miejscu wymieniane są zabezpieczenia przed upadkiem. Jeśli ze względów budowlanych nie jest możliwe zastosowanie stałych zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, to muszą być użyte środki ochrony indywidualnej. Należą do nich przykładowo:

  • Urządzenia samohamowne
  • Uchwyty asekuracyjne
  • Urządzenia samozaciskowe
  • Uprząż biodrowa i inne wyposażenie do ochrony przed upadkiem

Program zabezpieczeń przed upadkiem DENIOS uzupełniają akcesoria, jak karabinki, liny asekuracyjne i łączniki. Jest ważne, aby systemy zabezpieczenia przed upadkiem odpowiadały wszystkim aktualnym normom i przepisom bezpieczeństwa.

Zabezpieczenia: O czym należy pamiętać

Urządzenia i środki ochrony indywidualnej przed upadkiem z wysokości, zwłaszcza pasy bezpieczeństwa, podlegają wielu normom i przepisom.

EN 358 pas ustalający pozycję: Do utrzymywania w pozycji roboczej i do powstrzymywania w strefach narażonych na upadek z wysokości (np. przy pracy na dachach płaskich). Klamry zaczepowe znajdują się z reguły po bokach w okolicy miednicy.

EN 361 szelki bezpieczeństwa: Do zabezpieczania w strefach zagrożonych upadkiem z wysokości i do powstrzymywania upadków (np. przy pracach na wieżach, masztach, przewieszonych budowlach). Klamry zaczepowe znajdują się na plecach między łopatkami albo od strony piersiowej.

EN 361 szelki bezpieczeństwa do ochrony przy wspinaczce: w powiązaniu z EN 353-1; do zabezpieczania w strefach zagrożonych upadkiem i do powstrzymywania upadków w połączeniu z przesuwnymi urządzeniami samozaciskowymi ze sztywną prowadnicą – ochrona wspinaczki (np. przy pracach na wieżach, masztach). Klamry wspinaczkowe znajdują się z reguły na pasie brzusznym, w połowie ciała z przodu.

EN 813 uprząż biodrowa: Do utrzymywania siedzącej pozycji roboczej w zwisie swobodnym. Klamry zaczepowe uprzęży biodrowej powinny się znajdować możliwie blisko środka ciężkości ciała.

Zgodnie z przepisami pasy i taśmy powinny być wymieniane co 6-8 lat, a łączniki i liny co 4-6 lat. Dalsze ważne normy dotyczące zabezpieczenia przed upadkiem to EN 341 (urządzenia do opuszczania), EN 354 (łączniki), EN 355 (amortyzatory upadku), EN 353-2 (urządzenia samozaciskowe z giętką.

Wiedza na ten temat

Ładowanie ...
Zaloguj
Chętnie pomożemy!

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.

Pon - Czw: 8:00 - 17:00 | pt 8:00 - 16:00